REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
[Wrocław] Dom jednorodzinny, ul. Ołtaszyńskainwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Dom jednorodzinny, ul. Ołtaszyńska
Wrocław, Krzyki
[Wrocław] Przebudowa willi przy ul. Snopkowejinwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Przebudowa willi przy ul. Snopkowej
Wrocław, Krzyki, Snopkowa
[Iwiny] Osiedle "Miodowe Iwiny"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Iwiny] Osiedle "Miodowe Iwiny"
Iwiny, Węgry, Słoneczna
[Wrocław] Remont kamienicy na ul. Włodkowica 16inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Remont kamienicy na ul. Włodkowica 16
Wrocław, Stare Miasto, Włodkowica 16
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Remont kamienicy Nehringa 16
Wrocław, Śródmieście, Nehringa 16
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Remont kamienicy Reja 47
Wrocław, Śródmieście, Reja 47
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Remont kamienicy Reja 47
Wrocław, Śródmieście, Reja 47
[Wrocław] Budynek wielorodzinny "Osiedle Jedności"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Budynek wielorodzinny "Osiedle Jedności"
Wrocław, Śródmieście, Jedności Narodowej 160
[Wrocław] Budynek wielorodzinny "Avanti House"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Budynek wielorodzinny "Avanti House"
Wrocław, Fabryczna
[Wrocław] Osiedle "Nowe Jagodno"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Osiedle "Nowe Jagodno"
Wrocław, Krzyki
Pod Wrocławiem dobiega końca budowa wartej ponad miliard złotych nowej, wielkiej ekologicznej elektrociepłowni artykuł
Pokaż artykuł
Pod Wrocławiem dobiega końca budowa wartej ponad miliard złotych nowej, wielkiej ekologicznej elektrociepłowni
W Siechnicach pod Wrocławiem dobiega końca budowa nowej ekologicznej elektrociepłowni. Prace na placu budowy tej wielkiej, nowej inwestycji realizowanej przez Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE są już bardzo zaawansowane. Jednocześnie przygotowywany jest projekt rewitalizacji działającej nadal elektrociepłowni węglowej, którego celem jest zachowanie dorobku poprzednich pokoleń – infrastruktury z połowy XX w. oraz zabytkowych budynków z końca XIX w. i stworzenie atrakcyjnej przestrzeni dla mieszkańców.
Warszawa opracowała projekt nowego Studium rozwoju miastaartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa opracowała projekt nowego Studium rozwoju miasta
Warszawa opracowała projekt nowego Studium rozwoju miasta. To wizja dla całej stolicy. Dokument określi, gdzie budować mieszkania, jak łączyć je z miejscami pracy i rekreacji, gdzie powinny powstawać tereny zielone i jak rozwijać komunikację. Obecnie trwają spotkania informacyjne i dyskusje na temat studium w kolejnych dzielnicach.
Z panoramy Warszawy zniknie jeden z najwyższych i najbardziej charakterystycznych obiektów budowlanych?artykuł
Pokaż artykuł
Z panoramy Warszawy zniknie jeden z najwyższych i najbardziej charakterystycznych obiektów budowlanych?
Czy z panoramy Warszawy zniknie jeden z najwyższych i najbardziej charakterystycznych obiektów budowlanych? Są takie plany. W miejsce starego, wysokiego komina w elektrociepłowni Siekierki, który przewidziany jest do wyburzenia, planowana jest budowa nowego, trzykrotnie niższego. Ewentualna nowa inwestycja budzi też kontrowersje i obawy wśród ekologów i części mieszkańców.
Ponad 1/3 pracowników w największych miastach w Polsce pracuje hybrydowoartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 1/3 pracowników w największych miastach w Polsce pracuje hybrydowo
Cztery lata po rewolucji wywołanej wybuchem pandemii widać, że praca w modelu hybrydowym, chociaż nie jest dominująca, to pozostanie z nami na długo. Jak pokazały wyniki badania międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield, 27% Polaków łączy pracę w biurze z home office, a odsetek ten w miastach pow. 500 tys. mieszkańców wynosi aż 36%.
E.Wedel kończy w Warszawie największą inwestycję w swojej historii [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
E.Wedel kończy w Warszawie największą inwestycję w swojej historii [ZDJĘCIA]
W warszawskiej dzielnicy Praga-Południe, przy ul. Zamoyskiego 28/30 dobiega końca rozbudowa fabryki czekolady i słodyczy Lotte Wedel. Inwestycja będzie droższa niż pierwotnie zakładano i ze względu na zwiększenie zakresu prac. Tuż obok Fabryki Czekolady E.Wedel w Warszawie, w której produkowane są kultowe słodycze, powstaje wyjątkowa przestrzeń.
Muzeum Getta Warszawskiego – innowacyjne podejście do ochrony historii [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Muzeum Getta Warszawskiego – innowacyjne podejście do ochrony historii [FILM+ZDJĘCIA]
Budowa Muzeum Getta Warszawskiego to przykład innowacyjnego podejścia do projektowania i realizacji inwestycji budowlanych, które łączą nowoczesne technologie, poszanowanie historii oraz troskę o środowisko. Studenci inżynierii wodnej z Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej odwiedzili plac budowy by zobaczyć, jak teoria przeplata się z praktyką, a także, jak w rzeczywistości wygląda rozwiązywanie skomplikowanych problemów inżynieryjnych.
Katowice wysoko w rankingachartykuł
Pokaż artykuł
Katowice wysoko w rankingach
Katowice zwyciężyły w kategorii miasto na prawach powiatu tegorocznego Rankingu Gmin Województwa Śląskiego organizowanego przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego i Urząd Statystyczny w Katowicach. Nagrody wręczono we wtorek 19 listopada, w gmachu Sejmu Śląskiego. To nie jedyne wyróżnienie stolicy województwa śląskiego w ostatnim czasie.
Budowa wielkiego hubu gamingowo-technologiczny w Katowicach coraz bliżej [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Budowa wielkiego hubu gamingowo-technologiczny w Katowicach coraz bliżej [WIZUALIZACJE]
Komisja przetargowa ogłosiła wybór wykonawcy I etapu Hubu gamingowo-technologicznego, który powstanie tuż obok zabytkowej zabudowy Nikiszowca, w miejscu dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Wieczorek". Tu, gdzie działał przemysł ciężki, powstanie infrastruktura skupiająca przedsiębiorców z branży nowych technologii. Przedsięwzięcie to ze względu na zakres i charakter prac porównywane jest do budowy katowickiej Strefy Kultury.
Ponad 25 miliardów złotych dla Śląska – TAURON pokazał plan inwestycyjnyartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 25 miliardów złotych dla Śląska – TAURON pokazał plan inwestycyjny
Ponad 25 miliardów złotych w perspektywie 10 lat – takie środki Grupa TAURON zainwestuje w województwie śląskim. Firma zaprezentowała ambitny plan inwestycyjny dla regionu, którego fundamentem jest ewolucyjna transformacja energetyczna. Lokalizacje, w których obecnie działają konwencjonalne elektrownie, zmienią się w nowoczesne huby, a południe kraju pokryje inteligentna sieć energetyczna.
W Poznaniu rusza budowa pierwszego w Polsce biurowca o zerowej emisji CO2 netto na poziomie operacyjnymartykuł
Pokaż artykuł
W Poznaniu rusza budowa pierwszego w Polsce biurowca o zerowej emisji CO2 netto na poziomie operacyjnym
Skanska rozpoczyna realizację inwestycji Nowy Rynek C – ostatniej części nowoczesnego kompleksu biurowego w samym centrum stolicy Wielkopolski. Będzie to pierwszy komercyjny biurowiec w kraju o zerowej emisji CO₂ netto na poziomie operacyjnym (1) oraz całkowicie niezależny od miejskiej sieci ciepłowniczej. Tym samym Poznań dołącza do czołówki europejskich miast mogących pochwalić się zeroemisyjnymi biurowcami.
REKLAMA